O nas

Jak działamy

1# Nawiążmy Kontakt

Inicjacja kontaktu stanowi pierwszy etap współpracy z nami.

 

Zachęcamy do nawiązania dialogu za pośrednictwem telefonu, e-maila, formularza kontaktowego na naszej stronie internetowej lub osobistych wizyt w naszym biurze. To umożliwi omówienie Twoich potrzeb i uzyskanie szczegółowych informacji na temat naszej oferty.

2# Zdefiniujmy Wymagania

Nasze biuro księgowe jest gotowe dostosować swoją ofertę do Twoich indywidualnych potrzeb.

Nasz zespół dołoży wszelkich starań, aby zapewnić Ci profesjonalną obsługę, zgodną z obowiązującymi przepisami oraz najwyższymi standardami etycznymi.

3# Poznajmy się
Będziemy wymagać określonych dokumentów, aby rozpocząć obsługę księgową. Należą do nich m.in. dokumenty związane z rejestracją firmy, umowy z klientami lub dostawcami, dokumenty finansowe oraz inne materiały związane z prowadzoną działalnością. W przypadku transferu księgowości z innej firmy, podejmiemy wszystkie niezbędne kroki w Twoim imieniu, aby maksymalnie Cię odciążyć.
 

 

4# Sformalizujmy Współpracę

Po zaakceptowaniu i dostarczeniu wymaganych dokumentów, zawieramy umowę. Umowa jest klarowna i kompleksowa, obejmująca zakres usług, cennik, terminy płatności, odpowiedzialność za błędy, warunki rozwiązania umowy i inne kluczowe aspekty. Z całą pewnością umowa spełni Twoje oczekiwania

5# Optymalizujmy Procesy

Dążymy do zapewnienia pełnej interoperacyjności naszych systemów z renomowanymi programami finansowo-księgowymi, takimi jak na przykład Optima, Symfonia, Płatnik, Subiekt czy inne.

Dzięki temu jesteśmy w stanie efektywnie współpracować z Twoim oprogramowaniem, eliminując konieczność duplikacji wprowadzania danych, co przekłada się na oszczędność czasu oraz minimalizację ryzyka pomyłek.

Galeria

FAQ

Jaką formę opodatkowania wybrać żeby zapłacić niskie podatki?

Odpowiedź na to pytanie poprzedzona powinna być gruntowną analizą nie tylko bieżącej sytuacji majątkowej przedsiębiorcy, ale również jego sytuacji osobistej oraz planów na najbliższe lata. Nasz doradca podatkowy na bazie zebranego materiału pomoże oszacować koszty i dobierze najbardziej efektywną formę opodatkowania.

 
 
 
 
Zamierzam otworzyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, ale nie mam doświadczenia w jej prowadzeniu, czy to trudne?

Z ML Księgowość nie będzie to trudne. Nasz dział prawny opracuje dla Ciebie odpowiednią umowę spółki i wytłumaczy w jaki sposób możesz zabezpieczyć swoje interesy. Następnie nasza księgowa dokona obowiązkowych zgłoszeń do różnych instytucji, dbając w trakcie współpracy o ich aktualizację. Podczas pierwszych spotkań omówimy w jaki sposób ewidencjonować poszczególne transakcje,  w jaki sposób gromadzić dokumentację. W toku bieżącej współpracy będziemy również monitorować bieżącą sytuację spółki, by dać Ci odpowiednio wcześniej sygnał do reakcji.

 
Prowadzę firmę w formie spółki, moja księgowość to pełne księgi – nie wszystkie płatności są dokonywane przez rachunek bankowy, rozliczam się również gotówką. Czy muszę prowadzić i zapisywać każdy przypadek transakcji gotówką?

Ustawa o rachunkowości nie narzuca obowiązku prowadzenia odrębnego raportu kasowego. Możemy zastosować uproszczenie i zrezygnować z tej dodatkowej czynności. Przed podjęciem decyzji warto jednak skontaktować się z pracownikiem ML Księgowość, który pomoże ocenić jakie konsekwencje ma rezygnacja z prowadzenia odrębnej ewidencji w przypadku konkretnej sytuacji biznesowej. Jest to istotna kwestia zawsze, gdy spółka planuje w przyszłości skorzystać z leasingu czy zaciągnąć kredyt bankowy.

 
 
Jakie kluczowe aspekty powinnam uwzględnić przy tworzeniu umowy o pracę, by uniknąć błędów i potencjalnych konsekwencji prawnych, zwłaszcza w kontekście ostatnich zmian w Kodeksie Pracy?

Tworzenie umów o pracę jest jednym z kluczowych elementów zarządzania zasobami ludzkimi w każdym przedsiębiorstwie. Umowy te muszą być precyzyjne i zgodne z prawem, obejmując istotne elementy takie jak: rodzaj umowy, stanowisko pracy, wynagrodzenie, czas pracy oraz miejsce wykonywania pracy. Od 26 kwietnia 2023 r. Kodeks Pracy uległ istotnej nowelizacji, a wielu przedsiębiorców w dalszym ciągu nie zdaje sobie z tego sprawy, co może prowadzić do niezgodności ich umów o pracę z aktualnymi przepisami. Błędy w umowach o pracę mogą prowadzić do nieporozumień i konfliktów z pracownikami, a także do poważnych konsekwencji prawnych, takich jak kary finansowe czy odpowiedzialność cywilna.W ML Księgowość, nasze doświadczone zespoły HR i prawnicze mogą pomóc Ci sporządzić umowy o pracę zgodne z najnowszymi przepisami prawa pracy. Z nami, możesz być pewna, że Twoje umowy są solidne, profesjonalne i chronią Twoje interesy jako pracodawcy.

 
 

Napisz do nas!

Dowiedz się o możliwościach dla swojej firmy

Contact Form Demo (#3)